Ulusal Üniversite Ostrog Akademisi

1576 tarihinde Litvanyalı Prens Konstantin Ostrog tarafından kurulan ve o kurulduğu sene Ostrog Slav-Yunan-Latin okulu adını ala Ulusal Üniversite Ostrog Akademisi, aslında  Doğu Avrupa’daki ilk yüksek öğretim kurumu olmaktadır.

Üniversite tarafından uygulanan eğitim programı Kilise Slav , Lehçe ,Yunanca , Latince  ve İbranice olmak üzere toplam beş dilde verilmektedir.  1624 tarihinde Ostrog’da bir Cizvit kolejinin kurulmasıyla  okul çürüğe ayrılmış ve  1636 var olmaktan çıkmıştır. 1993 yılının Ocak ayında, akademiyi canlandırmak için bir organizasyon komitesi kurularak 1994 tarihinde üniversite tekrar kapılarını açarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Üniversite bünyesinde beş fakülte ve hukuk enstitüsü bulunmaktadır.

Ulusal Üniversite Ostrog Akademisi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Ulusal Üniversite Ostrog Akademisi  Avantajları

Ulusal Üniversite Ostrog Akademisi bölümlerinde eğitim göre öğrencilerine bir takım avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlara şu örnekleri verebiliriz:

  • Ulusal Üniversite Ostrog Akademisi yurt dışı üniversite eğitimi konusunda lider okullardan oluşmaktadır.
  • Ulusal ÜniversiteOstrog Akademisi aracılığı ile arzu ettiğiniz her bölüm üzerinde eğitim yapma imkanı bulabilirsiniz.
  • Ulusal Üniversite Ostrog Akademisi aracılığı ile eğitim görürken aynı zamanda pratik ve uygulama yapma imkanı da bulacaksınız.
  • Teknolojik gelişmeleri yakından kullanarak anında uygulamaya geçirmektedir.
  • Kaliteli ve çağdaş bir eğitim programı uygulanmaktadır.
  • Ulusal Üniversite Ostrog Akademisi kaliteli ve konusunda uzman eğitim görevlileri tarafından öğrencilerine en mükemmel eğitim şartlarını sunmaktadır.
  • Bünyesindeki bölümlerde lisans veya yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerine yeni ufuklar ve sağlam kariyer verebilmek için oldukça hesaplı bir bütçe sunmaktadır.
  • Ukrayna; yaşayış tarzı ve kültürel yapısı ile ülkemize benzediğinden, bu ülkede alacağınız eğitim sırasında kendinizi çok fazla yabancı hissetmeyeceksiniz
  • Hesaplı ve ekonomik bir konaklama olanağına sahip olacaksınız.
WhatsApp chat