Ukrayna Uzaktan Eğitim Nasıl

Yurt dışında üniversite eğitimini tamamlamak artık oldukça kolay. Ukrayna üniversitelerinde tam zamanlı kayıt olarak eğitim alınabileceği gibi; çeşitli nedenlere ülkelerinde kalmak zorunda olan öğrenciler için uzaktan çevrim içi olanağı da mevcut olmaktadır. Ukrayna uzaktan eğitim nasıl olduğu konusunda kafalarda belirecek pek çok soru olmaktadır.

Ukrayna uzaktan eğitim nasıl yapıldığı sorusunun ilk basamağı; öğrencilerin uzaktan eğitime kaydolduğu üniversitelerin temsilcileri öğrenciye ulaşarak, kayıt olduktan sonra öğrencinin çevrim içi sisteme kaydolmasına yardımcı olur. Öğrenci sisteme kayıt olduktan, müfredat tarafından sağlanan konularda e-kurslara erişebilme olanağına sahip olacaktır.

Çevrim içi uzaktan eğitim okullardaki elektronik kurslardan daha farklı farklı olmaktadır. Bazı üniversitelerde, videolu derslerle, metin öğretim materyallerinden oluşabilmektedir. Diğer üniversitelerde, sistem öğretmenlerin gerçek bir dersle bağlantı kurmaları veya notlara bakmaları sağlanabilmektedir.

Khmelnitsky Ulusal Üniversitesindeki bütün öğretim materyalleri sistematikleştirilmiştir. Konuyu tamamladıktan sonra, öğrencilerin bilgileri ara metinler, laboratuvar ve test kağıtları kullanılarak kontrol edilir. Bilgi testinin sonuçları daha sonra nihai değerlendirmeyi etkilemektedir.

Sumy Eyalet Üniversitesinde, üniversite sistemi testi geçme girişimlerinin sayısını, öğrencinin aktivitesini kaydetmektedir. Bu nedenle, öğretmen öğrencinin sömestr boyunca nasıl çalıştığı hakkında sonuçlar çıkarabilir.

Ternopil Ulusal Teknik Üniversitesinde. Öğrenme programı oldukça esnektir. Örneğin, öğrenciler bir okul yılında kendi başlarına yer değiştirebilirler. Bu esneklik diğer üniversitelerde de uygulanmaktadır.

Öğrencilerin Öğretmenlerle İletişimi

 

Uzaktan eğitim şeklini seçen öğrenciler, öğretmenlerle iletişim kurma imkanına da sahiptir. Genel olarak bu iletişim e-posta, Skype veya sohbet sistemi aracılığıyla gerçekleşir. Öğrenciler haftada en az bir kere öğretmenlerle iletişim kurarlar. Oturumda, Ukrayna’nın farklı bölgelerinde bulunan üniversitelerin merkezlerine gelmeniz gerekiyor.

Bazı yüksek öğretim kurumlarında, oturum video bağlantısı aracılığıyla çevrim içi olarak karalanmaktadır. Yani, oturumu evde geçirebilirsiniz. Bu tür bir fırsatlar; KNUTD öğrencileri arasında Ivano-Frankivsk Petrol ve Gaz Üniversitesi aracılığıyla sunulmuştur. Öğrenciler oturumu önceden de alabilme şansına sahiptir. Devlet sınavlarını geçmek ve diplomayı almak için üniversiteye gelmek gerekmektedir.

Ukrayna uzaktan eğitim nasıl konusunda; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat