Ukrayna Üniversitesi Gemi Kaptanlığı

Ukrayna üniversitesi gemi kaptanlığı denizcilik alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır. Mavi bayrak ülkesi olarak da adlandırılan Ukrayna denizcilik alanında okumak, çalışmak isteyen gençlerin hayallerini süslemektedir. ISO 9001- 2000 standartlarına sahip bir üniversite olduğu için uluslararası denizcilik akademisine üyeliğinden yoğun talep ve tercih edilme sebebi oluşturmaktadır. Üniversite tarihi ve alt yapısı bakımından köklü bir geçmişe sahip olmasından dolayı öğrencilerin spor kompleksleri, olimpik yüzme havuzu, yemekhanesi, kulübü ve çamaşırhanesi ile akademik tüm ihtiyaçlarınızı sağlayabilecek donanımlara sahiptir.

Rusça eğitim dili olarak verilen program dersleri dünyada Rusçanın konuşulduğu alanların yaygın olması düşünüldüğünde evrensel olmaya yakın bir dil potansiyeli ayrıcalığı da sunmaktadır. Ukrayna üniversiteleri gemi kaptanlığı yolcu taşıma, pilotaj uluslararası denizcilik hukuku, donanma gemi kontrol, ekonomi, kargo taşımacılığı teknolojisi yönetimi ticari kanal operasyonları dersleri, açık deniz gemilerinde çalışmak ya da ticari gemiler de yönetici olarak çalışmak iş alanları bakımından zengin bir seçme özgürlüğü sunmaktadır.

Mezun olduğunda bütün Avrupa da geçerli olan mavi diploma verilmekte olup güçlü bir donanımla mezunlarını denizcilik alnında dünyanın denizcilik alanında söz sahibi bir konuma getirmektedir. Türkiye de denkliği bulunan diplomalar bu anlamda yine Ukrayna üniversitesi deniz kaptanlığı bölümü Türkiye de denizcilik alanında hayalleri olan gençlere bu anlamda tercih edilmesinde rağbet görmektedir. Programa başlamak için lise ve dengi okullardan mezun olmak gerekir. Eğitim süresi yazılan programa göre değişkenlik gösterirken genel olarak 5 yıldır. Etcs kredi sistemiyle beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullandıkları kanaat notuyla beraber başarılı olan öğrencilerin bir üst sınıfa geçişleri sağlanabilmektedir.

Başvuruda alınan evraklar lise ya da üniversite diploması (Apostille onaylı) mezun olunan lise ya da üniversiteden ders muafiyeti için transkript (Apostille onaylı) sağlık raporu (Apostille onaylı) Eliza (HIV) (Apostille onaylı) nüfus cüzdanı (Apostille onaylı) pasaport, sabıka kaydı, 24 adet vesikalık fotoğraf tan oluşmaktadır. Arupa üniversiteler birliği ve güneydoğu Avrupa taşımacılık araştırıcılığı (SEATREF) üyesi olan Ukrayna gemi kaptanlığı üniversitesinde 55 profesör, ve 421 öğretim görevlisiyle Ukrayna’nın en saygın deniz üniversiteleri arasındadır. Ülkeler arası üniversitelerde kalite güvencesi sağlamak amacıyla 19 Haziran 1999 tarihinde imzalanan Bologna anlaşmasına dahildir. Bu anlaşma esasları gereğince öğrenci pasif alıcı olarak görmekten ve öğretmeni yalnız bir verici olarak görmekten ziyade öğretim görevlisi ve öğrenci iş birliğine dayalı aktif öğrenme esasına dayanmaktadır. Gemi kaptanlığı hazırlık için  1450 dolar, gemi makine hazırlık için yine 1450 dolar bölüme geçişte ise 2000 -3500 dolar arasında bir ücrete sahiptir.

 

WhatsApp chat