Ukrayna Üniversitelerine Giriş Koşulları

Ukrayna Üniversitelerine Giriş Koşulları; Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından kolaylaştırıyor. Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı yurt dışından gelen öğrencilerin bünyesinde bulunan üniversitelere temel kabul prosedürlerini belirleyen yüksek öğretim kurumlarına kabul koşullarını iyileştirmektedir.

25 Aralık 2015 tarihinde kabul edilen ve “Yüksek Öğretimde” Ukrayna Kanununun 44. maddesinde değişiklik yapılmasına göre yapılan tasarı sonucunda bu sene Ukrayna Üniversitelerine Giriş Koşulları Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından kolaylaştırılmıştır. 

Ukrayna Üniversitelerine Giriş Koşulları hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Yurt Dışından Gelen Öğrencilere Sağlanan Kolaylıklar

 

Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı üniversitelere girmek için koşulları kolaylaştırıyor. Ukrayna Üniversiteleri aracılığıyla hayalini kurduğunuz mesleğe ulaşmanız artık oldukça kolaylaşmıştır. Alınacak olan Avrupa standartlarında kaliteli ve çağdaş eğitimin üstelik ülkemizle karşılaştırıldığında oldukça düşük maliyet tabloları da oluşturulduğu bir gerçektir.

Ukrayna Üniversiteleri aynı zamanda bazı konularda önemli kolaylıklarda sağlamaktadır. Bunlara örnek olarak şunları verebiliriz:

  • Yüksek öğretim kurumlarının üniversite olimpiyatlarına katılanlar için VNO (yirmi puana kadar) sonuçlarına puan eklemelerini sağlamıştır.
  • Bu puanların, VNO testinin sonuçlarından elde edilen puanlara iki konuda eklenmesi ve başvuru sahibinin sıralamadaki pozisyonunu önemli ölçüde artıracağı açıklanmıştır.
  • “Kültür ve Sanat” ve “Mimarlık ve İnşaat”, Kültür, Sanat, İnşaat ve Mimarlık – alanlarında genç uzmanlara kabul için yaratıcı yarışmanın ağırlığının artması – rekabet puanını yüzde yetmişe kadar düşürülmesi kararlaştırılmıştır.
  • Olimpiyat, Paralimpik ve Dealympic Oyunları’nın şampiyonu ve ödüllü uluslararası Olimpiyatlara katılanları üniversitemize girmeleri için motive etmek için, rekabetçi konudaki sonuçlarına iki yüz puan eklenmesine karar verilmiştir.
  • Geçtiğimiz sonbaharda kabul edilen kabul koşulları, devlet okullarının yüzde beşine kadar rekabete kabul edilmeye hak kazanan adaylar için ayrılabileceğini öngörmüştür.
  • Öğrenciler için kontenjan sayısı gerçekte artacak, azalmayacaktır. Genel bir yarışmaya katılacak olan adaylar, önemli ölçüde avantajlar kazanacaktır.
WhatsApp chat