Ukrayna Üniversiteleri Taban Puanları

Ukrayna Üniversitelerinde taban puan uygulaması bulunmamaktadır. Bölümlerinde öğrenim görmek isteyen bütün öğrencilerine yurt içi ya da yurt dışından gelmesine bakmadan onay vererek kapılarını açan Ukrayna Üniversiteleri Taban puan uygulamasında bulunmamaktadır.

Son zamanlarda öğrenim görebilmek isteyen her öğrenci için istedikleri hayal ettikleri mesleklerde kariyerleri konusunda başarılar sağlaması amacı ile büyük kolaylıklar sunan yurt dışı üniversite eğitimi konusunda lider olan Ukrayna Üniversiteleri, eğitim sektöründeki başarıları ile adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Bütün dallarda eğitim alma imkânınız bulunan Ukrayna Üniversiteleri Taban Puanları uygulaması bulunmamaktadır. Lise ya da dengi olan bir meslek okulundan mezun olan her öğrenci arzu ettikleri takdirde sınav girmeden bu okullarda modern ve çağdaş bir şekilde eğitim görebilmektedir.

Ukrayna Üniversiteleri hakkında; kayıt, başvuru, eğitim şartları, denklik, eğitim sürecinde konaklama gibi akla gelebilecek her konuda; ülkemizde yurt dışı üniversitelerinin Türkiye temsilcisi olarak görev yapmakta bulunan Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibat kurulması yeterli olacaktır.

Ukrayna Üniversiteleri hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Ukrayna Üniversitesi Denklik

Yurt dışı eğitim konusunda araştırma yapan öğrencilerin akıllarına takılan ilk soru; Ukrayna Üniversiteleri diğer ülke üniversitelerine ya da Türkiye’de bulunan üniversitelere denk olup olmadığı konusundur. Ukrayna Üniversiteleri aracılığı ile görülen eğitim sonrası alınan diploma; yalnız Türkiye değil tüm Avrupa Ülkeleri arasında geçerli olmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri Başvuru Şartları

Lise ya da dengi kabul edilen her hangi bir meslek okulundan mezun olan her öğrenci Ukrayna Üniversiteleri aracılığı ile yüksek tahsillerine devam edebilmektedir. Ukrayna Üniversitelerine Başvuru için katı bir prosedür bulunmamaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri kayıt ve başvuru için gereken evraklar:

  • Lise ya da dengi kabul edilen bir meslek lisesinden alınan lise diploması
  • Mezun olduğunuz lise ya da dengi kabul edilen meslek okullarından alacağınız bütün senelere ait ders notları ( transkript)
  • Yüksek öğrenim görme hakkınızın olduğuna dair belge
  • Sağlık raporu
  • Öğrenim görmek isteyen öğrenci eğer on sekiz yaşından küçük ise ailesi tarafından verilen noter tasdikli muafakatname
  • Noter tasdikli taahhütname
  • Pasaport
  • Altı adet biyometrik fotoğraf
WhatsApp chat