Ukrayna Üniversiteleri Mimarlık Eğitimi

Ukrayna Üniversiteleri mimarlık eğitimi sayesinde gelişen yüzyılda en çok ihtiyaç duyulan mesleklerin başında gelen mimarlık eğitimi en modern ve çağdaş bir şekilde alınabilmektedir. Hayatın her alanında geçerli olan bu meslek bilhassa ülkemiz gençleri açısından oldukça popülerdir.

İyi paralar kazanabilmek, saygın bir mesleğe sahip olabilmek amacıyla sınavlara girerek mimarlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Yabancı öğrencilerle kaynaşabileceğiniz, çağı yakalamış, modern bir eğitim alabilme fırsatını yakalayabileceğiniz Ukrayna Üniversiteleri Mimarlık Eğitimi almak; öğrencilerine birçok ayrıcalığı birlikte getirmektedir.

Eğitim sırasında okul tarafından sunulan her türlü sosyal haktan faydalanabileceğiniz okulların teknik imkanları da kariyer hayatınızın en önemli basamaklarından biri olan almakta olduğunuz eğitiminizi Avrupa standartlarına taşımaya yardımcı olacaktır. Bilimsel verilerin ışığında, dünya ve gelişen teknoloji ile entegre olmuş şekilde en kaliteli, en modern ve en çağdaş eğitimi almak istiyorsanız siz de herhangi bir sınav ya da taban puan uygulaması gibi sıkıntılı süreçlerden geçmeden Ukrayna Üniversiteleri Mimarlık bölümüne girerek Ukrayna Üniversiteleri mimarlık eğitimi alabilirsiniz.

Ukrayna Üniversiteleri Mimarlık Eğitimi Veren Üniversiteler

Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir şekilde çağdaş ve modern bir şekilde verilen derslerin bulunduğu fakültelerin olduğu şehirlerde sosyal hayatında oldukça canlı olduğunu söylemek gereksiz. Rusça ve İngilizce eğitim verilen okullarda aynı zamanda yabancı dil bilginizi de geliştirebilirsiniz. Ukrayna Üniversitelerinden mezun olunması durumunda ülkemizde de geçerliliği olan, Avrupa’nın en saygın belgeleri arasında gösterilen Europass Mavi diploma sahibi olunur.

Ukrayna Üniversiteleri arasında mimarlık bölümü bulunan fakülteleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi
  • Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi
  • Kiev Havacılık Üniversitesi
  • Harkov Ulual İnşaat Mimarlık Üniversitesi

Ukrayna Üniversiteleri mimarlık eğitimi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat