Ukrayna Üniversiteleri Lisans Tamamlama Programları

İki senelik meslek yüksek okul mezunları ya da ön lisans eğitimi alan öğrenciler için Ukrayna Üniversiteleri Lisans Tamamlama Programları geliştirilmiştir.  Ukrayna Üniversiteleri tarafından; lisans tamamlama konusunda; eğitim görmek istediğiniz bölümlere göre fark dersleri belirlenerek; iki sene olarak eğitim gördüğünüz ön lisans programı geliştirilerek dört senelik lisans eğitimine tamamlanması sağlanmaktadır.

Lisans tamamlama programına katılabilmek için ön lisans eğitimini Ukrayna Üniversitelerinde almanız koşulu aranmamaktadır. Türkiye’de bulunan üniversiteler aracılığı ile ön lisans eğitimi alan öğrenciler de Ukrayna Üniversiteleri Lisans Tamamlama Programları katılabilmektedir.

Ukrayna Üniversiteleri Lisans Tamamlama Programları hakkında yurt dışı üniversitelerin Türkiye temsilcisi olarak görev yapan; Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri Lisans Tamamlama Programları hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Lisans Tamamlama Programı Kabul Şartları

  • Ukrayna Üniversiteleri Lisans Tamamlama Programları katılabilmek için; tercih ettiğiniz programda ders verilen dille ilgili olarak altı ay İngilizce ya da Ukraynaca hazırlık eğitimi verilecektir.
  • Altı ay hazırlık eğitimini başarı ile tamamlayan öğrenciler altı ay sonunda dil sertifikalarını alarak lisans eğitimlerine istedikleri bölümün üçüncü sınıfından başlayarak devam edebileceklerdir.
  • Yabancı dil yeterliliği olan öğrenciler; bu dille ilgili hazırlık dönemini atlayarak; yeterlilik sınavına girip başarılı oldukları takdirde lisans tamamlama eğitimine başlaya bilmekteler.
  • Başladığınız lisans tamamlama eğitimi ve alacağınız derslerin müfredatı daha önce eğitim gördüğünüz programa göre değişiklikler göstermektedir.
  • Lisans tamamlama programı ücretleri oldukça ekonomik fiyat aralıkları içinde bulunmaktadır.
  • Ukrayna Üniversiteleri Lisans Tamamlama Programı ile eğitimine devam eden öğrencilere; öğrenci yurtlarında modern ve ekonomik konaklama olanağı sunulmaktadır.
  • Lisans tamamlama programlarına kayıt için zor ve sıkıcı prosedürler bulunmamaktadır.
  • Arzu ettiğiniz her bölümde Ukrayna Üniversiteleri lisans tamamlama programlarına katılma olanağınız bulunmaktadır.