Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği Eğitimi

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği Eğitimi zamanımızda bütün dünya ülkeleri gençlerin okumak için can attıkları; en geçerli ve popüler mesleklerden olan İnşaat Mühendisliği konusunda en önemli kariyer adımlarından biri olmaktadır. Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği okumak da bu yüzden en çok istenen durumların başında geliyor. Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği Eğitimi hiçbir sınava girmeden ve taban puanı uygulaması olmaksızın, direk olarak başvur yaparak İnşaat Mühendisliği eğitimini almak ülkemiz gençleri açısından büyük avantajlar sağlamaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği Eğitimi alan öğrenciler; hem Ukrayna’da eğitim alıyor, hem mezun olduklarında ana dilleri gibi yabancı dil konuşuyor, hem ülkemizde olduğu gibi diğer pek çok Avrupa ülkesinde de çalışma fırsatı bulabiliyorlar. Bünyesinde eğitim alan öğrencilerine sayısız avantajlar sunan Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği bölümünde okumanın ekonomik faturası da ülkemizdekiyle karşılaştırıldığında daha düşük diyebiliriz. Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Bölümü Bulunan Üniversiteler

Ukrayna Üniversiteleri aracılığıyla İnşaat Mühendisliği okuyan gençler eğitimlerinin sonunda bütün Avrupa Birliği ülkeleri arasında geçerli olarak kabul edilen mavi diploma sahibi olurlar. Ukrayna Üniversitelerinden alınan bu diplomalar aynı zamanda YÖK tarafından da kabul edilmektedir. Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir müfredatla sahip olan Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği Eğitimi; öğrencilerine gerek teorik gerekse pratik ve uygulama alanında en iyi şekilde yetiştirerek profesyonel birer iş gücü haline getirmektedir. Ukrayna Üniversiteleri; sınırlı sayıda kontenjanla Eylül, Ekim ve Kasım ayları boyunca öğrenci kabul etmektedirler.

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği Eğitimi veren fakülteleri  şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi
  • Zaporizhzhva Mühendislik Akademisi
  • Kiev Havacılık Üniversitesi
  • Harkov Ulusal İnşaat Mimarlık Üniversitesi

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği Eğitimi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat