Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği Eğitimi

Diş hekimi olmak istiyorsunuz. Hayalini kurduğunuz idealinizdeki meslek olan diş hekimliği eğitimini Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği eğitimi; ülkenin önde gelen fakülteler aracılığıyla üstelik herhangi bir sınava girmeye gerek olmadan almanız mümkün. Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği eğitimi almak isteyen öğrenciler artık Ukrayna Kiev, Harkov, Odessa gibi önemli şehirlerinde yer alan üniversitelere kontenjanları dahilinde baş vurarak herhangi bir taban puan ve sınav sistemi şartı olmaksızın hayallerine kolay bir şekilde kavuşabilir.

Bünyesinde eğitim gören öğrencilere sınavsız eğitim veren üniversitelerde diş hekimliği ile ilgili teorik bilgiler en bilimsel ve modern şekilde verilirken aynı zamanda gençlerin eğitimlerini pratiğe dökebilmeleri için sayısız olanak sunuluyor.

Dünya çapındaki gelişmelerin izlenerek uygulamaya konulduğu son teknolojiye aıt cihazların bulunduğu klinik ve laboratuvarlar, sayesinde diş hekimliği eğitimini almak pek çok gencin rüyası olmaktan çıkmıştır. Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği bölümleri uygun ve ekonomik fiyat aralıklarıyla öğrencilere büyk destekler sunmaktadır. Lise diploması veya dengi kabul edilen herhangi bir meslek okul diploması olan öğrenciler, herhangi bir sınava girmeden yıllardır hayalini kurdukları mesleğin eğitimini almaya başlayabilir.

YÖK tarafından tanınan diplomalar sayesinde Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği eğitimi alarak bölümünden mezun olan öğrenciler ülkemizde en iyi şartlarda iş bulabilme veya kendi muayenehanelerini açabilme hakkına sahip olmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği Bölümü Bulunan Üniversiteler

Ukrayna üniversiteleri arasında diş hekimliği bölümü bulunan üniversiteleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Odessa Tıp Üniversitesi
  • Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi
  • Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi
  • Kiev Tıp Üniversitesi
  • Liviv Tıp Üniverstesi
  • Dinipropetrousk Tıp Üniversitesi
  • İvana Frankivsk Üniversitesi
  • Vinitsa Tıp Üniversitesi
  • Poltova Tıp ve Diş Hekimliği Akademisi

Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği eğitimi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat