Ukrayna Üniversiteleri Dil Hazırlık Eğitimi

MARMARA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI > ÜNİVERSİTELER > UKRAYNA > Ukrayna Üniversiteleri Dil Hazırlık Eğitimi

Ukrayna Üniversiteleri Dil Hazırlık Eğitimi

Ukrayna Üniversitelerinde eğitim dili Rusça ve İngilizce üzerinden verilmektedir. Yurt dışından gelen öğrenciler için Ukrayna üniversiteleri dil hazırlık eğitimi; seçilen üniversite bölümüne göre bir sene boyunca verilmektedir. Ukrayna üniversiteleri dil hazırlık eğitimi öğrenim görmek için seçilen fakültelerin bünyesinde verilmektedir. Öğrenciler Rusça veya İngilizce hazırlık eğitimi alırken aynı zamanda seçtikleri bölümle ilgili de hazırlık dersleri alırlar.

Dil hazırlık eğitimleri 1 Ekim tarihinde başlayıp yedi ila on ay arasında bir süreci kapsamaktadır. Bunun yanı sıra Şubat ayından başlayan hızlandırılmış üniversite öncesi yoğun hazırlık kursları bulunmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri kapsamında verilen dil hazırlık kursları için gerekli olan belgelerin sunulması; eğitim döneminden iki ay önce başlamaktadır.

Dil hazırlık eğitimi Rusça veya İngilizce dillerinde verilmektedir. Yurt dışından gelen öğrenciler seçmiş oldukları gelecekteki mesleklerine bağlı olarak mesleki disiplinlerini edinirler. Dil hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan ve sınavlarını veren öğrenciler belgelerini alırlar ve istedikleri bölüme giriş sınavı olmadan kayıt yaptırma olanağına sahip olurlar.

Ukrayna Üniversiteleri Dil Hazırlık Eğitimi Kayıt

Ukrayna Üniversiteleri dil hazırlık eğitimine kayıt yaptırmak için öğrenim görmek isteyen öğrenci; pasaportunun ve lise veya dengi olarak kabul edilen bir meslek okulundan aldığı diplomanın birer kopyasını Rusça ve İngilizce olarak tercüme edilmesi gerekmektedir. Eğer öğrencinin yeterli derecede İngilizce veya Rusça dil bilgisi varsa hazırlık eğitimi almasına gerek kalmadan direk olarak istedikleri üniversitenin istedikleri bölüme kayıtlarını yaptırarak okula başlayabilirler.

Üniversitede eğitim verilen dil ile ilgili hazırlık eğitimi almak için gerekli olan evraklar;

  • Transkirip
  • Pasaport
  • Lise diploması
  • Formüla A belgesi(nüfus müdürlüğünden alınmaktadır)
  • Sağlık raporu
  • Yirmi dört adet vesikalık fotoğraf

Ukrayna üniversiteleri dil hazırlık eğitimi ile ilgili olarak kafanıza takılan soruları bizimle paylaşabilirsiniz. Başvuru şartları, kayıt, denklik durumu, eğitim sisteminde uyguladıkları programlar, konaklama olanakları, öğrenci yurtlarının bulunup bulunmadığı, okul tarafından sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel ve en sağlam bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat