Ukrayna Üniversiteleri Çift Diploma

Bologna sürecinde olan Ukrayna Üniversiteleri çift diploma vererek öğrencilerine farklı ve önemli bir avantaj sağlamaktadır. 1999 senesinde başlayan Bologna süreci, Bologna anlaşmalarını imzalayan ülkelerin diploma sahiplerinin haklarının eşitleneceği tek bir Avrupa eğitim alanı yaratmaya başlamıştır.

Bologna sürecinin en önemli hükümlerinden biri, öğrencilerin aynı anda farklı ülkelerden iki diploma alma olasılıklarıdır. BDT alanında bu fikri ilk uygulayanlardan biri de Odessa’daki Ekonomik Üniversitesidir. KSUE öğrencileri, Rusya ve Avusturya’daki ortak üniversitelerle yapılan onaylama anlaşmaları nedeniyle, Moskova ve Viyana’da bulunan üniversitelere göre daha düşük bir fiyata iki diploma alma fırsatını elde etmektedir.

Uzaktan açık olarak eğitim yapabilme fırsatı dünyanın her yerinden öğrencileri kendine çekmektedir.  Bologna sürecinin belgelerine göre, Ukrayna Üniversiteleri çift diploma, birkaç kurum tarafından verilen yüksek öğrenime ilişkin bir belgedir. Böyle bir diploma, taraflarca imzalanan tek bir belge biçiminde olmaktadır.  Her üniversite ortak bir programda diplomalarını verir.

Bologna Süreci

Onaylanmış bir programın özü, bir üniversitenin, örgün eğitim dahil olmak üzere, başka bir üniversiteden veya başka bir kuruluştan programların denkliğinin, eş diplomasını bir mezunun mezunlarına vermesiyle tanınmasıdır. Franchise programları, eğitim programlarını uygulama hakkının, eğitim kalitesini kontrol etme hakkıyla başka bir üniversiteye devretmesini sağlar.

Bologna sürecinin belgeleri, yaygın eğitimin öncü olarak tanınmasını ve yaygın eğitim kuruluşları ile örgün eğitim veren üniversiteler arasında işbirliği imkanını sağlamaktadır.

Farklı ülkelerden iki veya daha fazla diploma eş zamanlı olarak satın alma fırsatları, e-öğrenme ve uzaktan öğrenme teknolojilerini kullanan eğitim programlarının uygulanması ile çarpıcı biçimde artmıştır.

Ukrayna Üniversiteleri çift diploma hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat