İslami Azad Üniversitesiİran da Dünya sıralamasın da ilk 1000 de olan İran İslami Azad Üniversitesinde okuma fırsatı yıllık sadece 400 $ dan başlayan fiyatlarla... 
 

İran'da köklü geçmişe sahip dünyaya açılan en  kapsamlı üniversitesi olan İslami Azad Üniversitesi çok büyük imkanlara sahip olmaktadır. İran’ın eski Cumhurbaşkanı Ayetullah Humeyni’nin büyük desteği ile kurulan üniversitenin ülke genelinde yüzlerce şubesi bulunmaktadır. İran’da eğitim alanında önemli bir yere sahip olan İslami Azad üniversitesi siyasal ve toplumsal yaşamda  meydana gelen dönüşümlerde de  etkili olmuştur. Dünya raporu 2020 en iyi küresel üniversiteler sıralamasında 610. Asya sıralamasında ise 69. sıradadır.

Son dönemler de ise İran’ın güç kaynağı olarak bölgesel olarak açılımı hedefleyen üniversitenin ilk sırada yer alan şubesi Tebriz İslami Azad Üniversitesi şubesidir. Geniş imkanlara sahip olan kurum ülkedeki farklı sektörlerle ortak projeler yürütmektedir. Üniversiteye bağlı bazı kampüsler adeta ayrı bir üniversite özelliği taşımaktadır.

Yüksek eğitim standartları, üniversite avantajları göz önüne alındığında her birimi ayrı bir üniversite gibi işlev gören kurumun 11 Uluslararası Şubesi bulunmaktadır. İslami Azad Üniversitesinde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler İngiltere Oxford’da şubesinden ingilizce dil belgesi alabilmektedirler.

Marmara Yurtdışı Eğitim ile geleceğinize yön verin ! 

Fotoğraf Galerisi