Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi öğrencilerde araştırmacı yönü ortaya çıkarmak için organize olmuş ve uluslararası alanda kendisini ispatlamış en önemli üniversitelerden biridir. Bologna eğitim sistemi prensibini benimsemiş olan üniversite İngilizce, Ukraynaca ve Rusça dillerinde eğitim vermektedir. Bologna eğitim sistemini uzun yıllardır benimseyen ve bu prensip ile eğitim veren kurumun başarısı alanında kurumsallaşmış olmasını getirmiş ve mezunlarının diğer üniversitelere göre daha öncelikli görülmesine de neden olmuştur.

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi bünyesinde birçok bölümü barındıran ve özellikle de bazı bölümlerde öncelikle tercih edilen üniversitelerden biri olmuştur. Bu nedenle üniversitenin bölümlerine bir göz atmakta fayda var;

Üniversitenin en çok tercih edilen ve verdiği eğitim ile alanında kendini ispatlayan en önemli bölümlerinden biri Ekonomi bölümüdür. Bologna eğitim sisteminin uygulandığı bu bölüm bünyesinde pek çok ileri gelen ekonomistler çıkarmıştır. Bu nedenle de Ekonomi bölümü için en fazla tercih edilen üniversitelerden biri olmuştur.

İşletme bölümü de Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinde en fazla tercih edilen bölümlerden biridir. Yazının giriş kısmında da belirttiğimiz gibi eğitimi İngilizce, Rusça ve Ukraynaca verir. Ayrıca almış olduğunuz diplomanın pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de denkliği bulunur. YÖK denkliği alan üniversitelerden biridir.

Mekanik Enstitüsü de aynı şekilde en iyi kalitede eğitim veren bölümlerden biridir. Uygulamaya oldukça fazla ağırlık veren eğitimde, alanında dünyanın en iyisi öğretim üyeleri tarafından kaliteli bir eğitim alabilir ve işinizin ehli olabilirsiniz. Özellikle uygulamaya yönelik çalışmaları ile öğrencilerinin okul dışında da iyi bir kariyere sahip olmasını sağlamıştır.

Matematik eğitimi tamamen teorik bir eğitim olduğu için üniversitelerde ki eğitim kalitesi çok fark etmeyecek gibi görünüyor olabilir. Fakat matematik bilimini farklı boyutlara taşıyan ve matematiğin felsefi yaklaşımını da öğreten Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi bu alanda en iyi üniversitelerden biridir.

Uluslararası Ekonomik İlişkiler küreselleşen dünyanın en gözde alanlarından biri oldu. Ülkemizde tam olarak bu bölüme denk gelen bir üniversite bölümü yok. İktisat bölümünün içinde az yer ayrılan ya da Uluslararası İlişkiler bölümü ile sadece siyasal yanı incelenen, ülkemizde oldukça yetersiz olan bu bölüm Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinde en kapsamlı şekilde öğretiliyor.

Üniversitenin en önemli bölümlerinden biri de hiç şüphesiz Hukuk bölümüdür. Kolay öğrenci almasına rağmen zor mezuniyet veren bu üniversiteden Hukuk diploması aldığınızda Türkiye dahil Avrupa’nın birçok ülkesinde avukatlık yapabilirsiniz. YÖK denkliği olan oldukça değerli bölüm ile avukat olmak sizin için hiç de zor değil.

WhatsApp chat