Odessa Ulusal Üniversitesi Ilya Mechnikov

Odessa Ulusal Üniversitesi Ilya Mechnikov 1 Mayıs 1865 senesinde eğitim faaliyetlerine başlayarak kapılarını gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen öğrencilerine açmıştır.  Odessa Ulusal Üniversitesi Ilya Mechnikov; Ukrayna’da eğitim sisteminin oluşumunda, ülkenin araştırma ve kültürünün gelişiminde önemli bir yere sahip olmaktadır.

Odessa Ulusal Üniversitesi Ilya Mechnikov, Ukrayna’da İkinci Dünya Savaşı sırasında, tahliye edilmesine rağmen o yıllarda eğitim faaliyetlerine devam eden tek okuldu. 10 fakülte ve 3 enstitüden oluşmaktadır.

Odessa Ulusal Üniversitesi Ilya Mechnikov hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Odessa Ulusal Üniversitesi Ilya Mechnikov Avantajları

Odessa Ulusal Üniversitesi Ilya Mechnikov bölümlerinde eğitim görmekte olan öğrencilerine bir takım avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlara şu örnekleri verebiliriz:

  • Vermiş olduğu modern ve kaliteli eğitim sayesinde yurt dışı üniversite eğitimi konusunda lider okullardan oluşmaktadır.
  • Odessa Ulusal Üniversitesi Ilya Mechnikov aracılığı ile öğrencilerin arzu ettiği her bölüm üzerinde kayıt olarak eğitim yapma şansı bulunmaktadır.
  • Üniversitede verilen eğitim programı teorik derslerle aynı zamanda pratik ve uygulamaya dayalı olarak hazırlanmıştır.
  • Odessa Ulusal Üniversitesi Ilya Mechnikov teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek kullanarak anında uygulamaya geçirmektedir.
  • Kaliteli ve çağdaş bir eğitim programı uygulanmaktadır.
  • Kaliteli ve konusunda uzman eğitim görevlileri tarafından öğrencilerine en mükemmel eğitim şartlarını sunmaktadır.
  • Öğrencilerine yeni ufuklar ve sağlam kariyer verebilmek için oldukça hesaplı bir bütçe sunmaktadır.
  • Ukrayna; yaşayış tarzı ve kültürel yapısı ile ülkemize benzediğinden, bu ülkede alacağınız eğitim sırasında kendinizi çok fazla yabancı hissetmeyeceksiniz
  • Üniversitede alınacak olan eğitim sırasında öğrenciler hesaplı ve ekonomik bir konaklama olanağına sahip olmaktadır.
  • Üniversite merkezinde gerek eğitim sırasında gerekse eğitim sonrasında staj ve iş olanaklarının kolaylaştırılması amacıyla kariyer geliştirme merkezi bulunmaktadır.
WhatsApp chat