Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi; Ukrayna ve yurt dışında, tarımsal sanayi sektörünün gıda ve işleme endüstrileri için yüksek nitelikli personeli yetiştirmek, aynı zamanda da yüz on senelik yıllık başarılı deneyime sahip fonksiyonel gıdaların geliştirilmesi konusunda araştırma yapmak amacıyla eğitim veren modern bir araştırma ve eğitim merkezi olarak tanınmaktadır. .

Kuruluş tarihinden itibaren yüksek öğretim kurumu olan Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi, yetmiş beş ülkede beş binden fazla mezuna sahip olmaktadır. Üniversite doksan binden fazla uzmanı yetiştirmiştir..,

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi mezunları, yalnızca  tanınmış bilim insanları, mühendisler, sadece sağlam mesleki bilgi ile başarılı olan çeşitli seviyelerde yöneticiler değildir. Aynı zamanda genç bir insanın bakış açısını genişleten, mantıklı ve klasik kalıpların dışında düşünmeyi öğreten, kişiliğin oluşumuna katkıda bulunan öğretici süreçleri ile uyumlu kombinasyonlaa sahip de olmaktadır.

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi tarafından verilen eğitimin stratejik amacı, bütün mühendislik seviyelerinde mühendis ve bilim personelinin eğitimi, bilimsel ve pedagojik potansiyelin güçlendirilmesi, eğitim sürecinde yeni teknolojilerin yaygın kullanımı, eğitimin kişiselleştirilmesi ve gençlerin yetiştirilmesi, bilimsel ve eğitim programlarının bilgilendirilmesi, bilimsel ve uluslararası faaliyetlerin geliştirilmesi, materyal ve tekniklerin arttırılmasıdır..

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi Bölümleri

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi tarafından eğitim verilen bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Gıda Endüstrisi Teknoloji Enstitüsü

 • Tahıl Teknolojisi Fakültesi, ekmek ürünleri, şekerleme, karma yem ve biyoyakıtlar;
 • Et ve süt ürünlerinin teknoloji ve güvenliği ve çevre yönetimi fakültesi;
 • Şarap teknolojisi, konserve ürünleri ve mağazacılık fakültesi;
 • Gıda, restoran-otel ve turizm sektörünün yenilikçi teknolojileri fakültesiMekanik, Otomasyon ve Bilgisayar Sistemleri Enstitüsü:
  – Otomasyon, Elektromekanik, Bilgisayar Sistemleri ve Yönetimi Fakültesi;
  – Teknolojik ekipman, ambalaj ve teknik tasarım fakültesi,Uygulamalı Ekonomi ve Yönetim Enstitüsü:
  – İşletme, Pazarlama ve Lojistik Fakültesi;
  – İktisat, İşletme ve Kontrol Fakültesi,Soğuk, Kriyoteknoloji ve Ekoenerji Enstitüsü:
  – Petrol ve Gaz İçin Ekoenerji Fakültesi;
  – Bilgi Teknolojileri ve Siber Güvenlik Fakültesi;
  – Düşük sıcaklık mühendisliği ve teknolojisi fakülteleri,Lisansüstü Eğitim ve Sürekli Eğitim Enstitüsü,

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat