Odessa Diş Hekimliği

Odessa eğitim konusunda son yıllarda en fazla tercih edilen şehirlerden biri. Bunun tabi ki birçok sebebi var. Odessa’da yaşam koşulları, eğitimin oldukça uygun fiyatlarda olması, kültürel ve turistik açıdan oldukça zengin olması ve en önemlisi dünyanın en iyi üniversitelerini bünyesinde barındırması gibi birçok etken var. Peki, diş hekimliği bölümü için Odessa nasıl bir yerdir?

Odessa diş hekimliği konusunda dünyanın en iyi eğitimini alacağınız iki üniversiteyi de bünyesinde barındırır. Bunlardan biri Odessa Tıp Üniversitesi ve Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesidir. İkisi de alanında en iyi üniversitelerinden biridir. Bu nedenle üniversiteleri ayrı ayrı inceleyelim.

Odessa Tıp Üniversitesi

                Odessa Tıp Üniversitesi Ukrayna’nın ilk tıp üniversitesidir. Hatta Avrupa’nın da ilk üniversitelerinden biridir. Bu nedenle alanında kurumsallaşmış ve saygınlığını arttırmış bir üniversitedir. Bu nedenle Avrupa başta olmak üzere, hemen her ülkede denkliği bulunan bir diploma verir. Türkiye’de de YÖK denkliği alabilirsiniz.

Odessa Tıp Üniversitesi Bologna eğitim sistemini benimsemiş ve bunu prensip haline getirmiş bir üniversitedir. Mezunlarının iyi bir kariyer ve başarı anahtarı da bu eğitim sistemidir. Bu üniversitede Tıp, diş hekimliği ve Eczacılık bölümleri bulunur. Diş hekimliği alanında Ağız sağlığı, ağız içi yaralar, tedavi yöntemleri, diş eti hastalıkları, çene sağlığı, diş ve çene ameliyatları gibi pek çok alanda uzmanlık sağlayabilirsiniz.

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

                Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi son zamanların en fazla tercih edilen üniversitelerinden biri oldu. İstanbul’a yakınlığı, gitmesinin kolay olması, eğitimin ucuz ve kaliteli olması bu koşulları sağlayan nedenlerden bazıları. Bugün herhangi bir vize almadan, hatta pasaporta bile gerek duymadan yeni çipli kimliklerle ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Odessa Diş Hekimliği konusunda da oldukça kaliteli eğitimler sunan şehirlerden biridir. Özellikle Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi tüm Avrupa’da saygınlığı olan, her ülkede geçerli diplomaya sahip olan üniversitelerden biridir. Özellikle Bologna eğitim sistemini prensip haline getirmiş bu üniversitenin mezunları birçok ülkede başarılı kariyerlere sahip. Diş hekimliği de bu üniversitenin tıp fakültesinde ki bölümlerinden biri.

Üniversite 3 farklı dilde eğitim veriyor. İngilizce, Rusça ve Ukraynaca eğitimleri olan üniversitenin yıllık ücretleri en fazla Türkiye’ye kıyasla oldukça uygun. Üstelik bu üniversiteye girmek için herhangi bir sınava girmene vs. ihtiyaç yok. Sadece başvuru yaparak eğitime başlayabilirsiniz. Bu üniversiteden mezun olduğunuzda YÖK’den çok rahat bir şekilde denklik alabilir ve Türkiye’de mesleğinizi hiçbir sorun ile karşılaşmadan yapabilirsiniz.

WhatsApp chat