Nikolaev Ulusal Tarım Üniversitesi

1984 senesinde eğitim faaliyetlerine başlayan Nikolaev Ulusal Tarım Üniversitesi; kurulduğu günden itibaren Avrupa standartlarına uygun olarak modern ve çağdaş bir eğitim vermektedir. Her sene gerek yurt içinden gerekse yurt dışından kontenjanları dahilinde bir çok öğrenciyi kabul eden üniversite; eğitim süreci boyunca öğrencilerine her türlü konforu sunmaktadır.

Kapsamında; On iki eğitim binası, elektronik okuma odaları ve şubeleri ile beş bilimsel ve teknik kütüphane ve İnternet erişimi, bilgisayar dersleri, eğitim bankası, muhasebe ve vergilendirmede yenilikçi teknolojilerin eğitim laboratuvarı, derinlemesine çalışma yabancı diller, yedi spor salonları ve yabancı öğrencilerin konaklaması için beş hostel bulundurmaktadır. Nikolaev Ulusal Tarım Üniversitesi eğitim ücretlerinin oldukça ekonomik fiyat aralıklarında olduğunu da söylemek gerekir.

Nikolaev Ulusal Tarım Üniversitesi hakkında; bölümler, kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Nikolaev Ulusal Tarım Üniversitesi Bölümleri

Kontenjanları dahilinde sınav sistemi veya taban puan uygulaması gibi zorlayıcı şartlar olmadan her öğrenciyi kabul eden Nikolaev Ulusal Tarım Üniversitesi bünyesinde eğitim verilen bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Muhasebe Fakültesi (muhasebe ve vergi, finans, bankacılık ve sigorta).
  • Yönetim Bilimleri Fakültesi (yönetim, kamu yönetimi ve yönetimi, ekonomi, otel ve restoran işletmeciliği)
  • Mühendislik ve Enerji Fakültesi ( agroengineering, elektrik enerjisi endüstrisi, elektrik mühendisliği ve elektrik mühendisliği, mesleki eğitim tarımsal ürünlerin üretim ve işleme teknolojisi)
  • Agroteknoloji Fakültesi ( tarım bilimi, jeodezi ve arazi yönetimi)
  • Üretim teknolojisi ve hayvansal ürünlerin işlenmesi, standardizasyon ve biyoteknoloji (hayvansal ürünlerin üretimi ve işlenmesi teknolojisi, biyoteknoloji ve biyo-mühendislik, gıda teknolojisi, veteriner hijyeni, sanitasyon ve uzmanlık, metroloji ve bilgi teknolojisi)
  • Kültür Fakültesi ( Yeniden eğitim ve ileri eğitim fakültesi, Üniversite öncesi eğitim fakültesi )
WhatsApp chat