Neden Ukrayna Üniversiteleri  

Her sene yüzlerce öğrencinin akımına uğrayan Ukrayna Üniversiteleri ülkemiz öğrencileri açısından da yurt dışı eğitim konusunda ilk tercihler arasında yer almaktadır. Peki, neden Ukrayna Üniversiteleri?

Ukrayna Üniversitelerinin üniversite seçimi konusunda tercih edilmesinin en önemli nedeni; sunmuş olduğu kaliteli eğitimin yanında batıda bulunan üniversiteler arasında en ekonomik fiyat aralıklarını benimsemiş olmasıdır. Ukrayna üniversitelerinin öğretim kalitesinin Avrupa üniversitelerine denk olduğu da tartışılmaz bir gerçektir.

Kariyeriniz için en önemli adımlardan biri olan üniversite eğitimini en modern ve en kaliteli bir şekilde üstelik Avrupa standartlarına uygun olarak mı almak istiyorsunuz? Alacağını eğitim sırasında başka bir ülkenin kültürüyle tanışmak mı ister misiniz?  Çantalarınızı güvenle toplayabilir ve Avrupa’nın en eski üniversitelerinin bulunduğu Ukrayna’ya gidebilirsiniz.

Ukrayna Üniversiteleri

 

Yurt dışı eğitimin oldukça yaygınlaştığı günümüzde neden Ukrayna Üniversiteleri bu kadar ön sıralara geçmektedir? Ukrayna Üniversitelerinin tercih edilmesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Neden Ukrayna Üniversiteleri sorusuna en belirgin cevaplar şunlardır:

  • Ukrayna üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.
  • Ukrayna’daki eğitim, diğer Avrupa ülkelerinden çok daha ucuz olmaktadır.
  • Ukrayna üniversiteleri tarafından verilen diplomalar:Polonya, Macaristan, Bulgaristan, Romanya, Estonya ve Çin, Vietnam gibi pek çok ülkede tanınmaktadır. 
  • Dil engeli olmayacaktır, çünkü diğer ülkelerden gelen öğrencileri kabul eden üniversiteler dil konusunda hazırlık kurslarına  Bu kurslar aracılığıyla eğitim görülecek olan dil ile ilgili olarak yetişecek ve aynı zamanda uzmanlık alanındaki temel disiplinleri öğrenme olanağı bulacaklardır.
  • Ukrayna dili ile eğitim veren okullarda okuyan öğrenciler; Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından kurulan kotalar içinde Ukrayna’da ücretsiz yüksek eğitim alabilme şansına da sahip olacaklardır.
  • Yabancı öğrenciler Ukrayna Üniversiteleri aracılığıyla aldıkları eğitim sürecinde geçici oturma izni almaktadır.
  • Ukraynalı üniversiteleri aracılığıyla eğitim alan öğrenciler; toplu taşıma araçlarına seyahat için indirimler alabilmektedir.
  • Çoğu üniversiteye çevrim içi başvuru yapmak mümkündür.
  • Ukrayna yaşamak için ucuz bir ülke olabilir. Bunun yanında yaşam artları da oldukça kaliteli olmaktadır.  
  • Ukrayna üniversitelerinin çoğunda uluslararası öğrenci değişimi için programlar bulunmaktadır. Bu vesile ile eğitim sırasında başka bir ülkenin kültürü hakkında bilgi alabilme ve  yeni arkadaşlar edinebilme şansına da sahip olunacaktır.

Ukrayna Üniversiteleri hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat