Kiev Ulusal Kültür ve Sanat Üniversitesi

Kiev Ulusal Kültür ve Sanat Üniversitesi, Ukrayna’nın yüksek öğretim kurumları arasında oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Aynı zamanda bilgisayar ve multimedya teknolojileri, prestijli işletme eğitimi ile geleceğin üniversitesi olarak kabul edilmektedir.
Vermiş olduğu yüksek mesleki eğitimiyle, modern ve teknolojik bir eğitim sürecini, unutulmaz öğrenci yıllarını garanti eder.

Kiev Ulusal Kültür ve Sanat Üniversitesi; tarafından verilen eğitim programları;

  • Ön Lisans Eğitim Programları
  • Lisan Eğitim Programları
  • Yüksek Lisans Eğitim Programları

gibi bölümlere ayrılmaktadır.  Bunun yanı sıra Kiev Ulusal Kültür ve Sanat Üniversitesinde aday ve doktora tezlerini savunmak için üç uzman Akademik Konsey bulunmaktadır. Eğitim kadrosu; yüz kırktan fazla bilim adamı ve profesör, iki yüz otuzdan fazla bilim adayı, doçent, ellinin üzerinde ulusal sanatçısından oluşmaktadır.

 

Kiev Ulusal Kültür ve Sanat Üniversitesi; Polonya, İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelerde bulunan önemli üniversitelerle aktif olarak işbirliği yapmaktadır. Yenilikçi müfredatta yüksek öğrenim gören öğrencilerin avantajlarından biride çift derecedir. Lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler, Avrupa’nın önde gelen kuruluşlarında staj yapma şansına sahip olmaktadır.

Kiev Ulusal Kültür ve Sanat Üniversitesi Bölümleri

 

Kiev Ulusal Kültür ve Sanat Üniversitesi tarafından verilen eğitim bölümlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bilgi Teknolojisi
  • Beşeri Bilimler ( kültür, filoloji)
  • Gazetecilik
  • Kültür ve Sanat (Bilgi, kütüphane ve arşiv işleri, müzecilik, anıt çalışmaları, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yönetimi, sahne sanatı, koreografi, görsel ve işitsel sanat ve yapım, müzikal sanat, dizayn)
  • Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimleri ( sosyoloji, ekonomi)
  • Turizm ve otelcilik (otel ve restoran işletmesi, turizm)
  • Uluslararası İlişkiler ( Uluslararası ilişkiler, halkla iletişim ve bölgesel stüdyolar, uluslararası hukuk, uluslararası ekonomik İlişkiler)

 

Kiev Ulusal Kültür ve Sanat Üniversitesi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat