Kiev Turizm, Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

1955 senesinde eğitim faaliyetlerine başlayan Kiev Turizm, Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi; Turizm, otel endüstrisi, ekonomi ve hukuk araştırma ve üretim kompleksinin bir parçasıdır.

Bünyesinde kabul ederek eğitim vermekte olduğu öğrencilerine; eğitim süreci boyunca; turizm, uluslararası ekonomik ilişkiler, ekonomi, muhasebe, hukuk, noterlik ve gümrük ve hukuki faaliyetler alanlarında temel bilgiler edindiren Kiev Turizm, Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi birkaç yabancı dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca)  eğitim programı sunmaktadır.

1998 yılında Kiev Turizm, Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi Dünya Turizm Örgütü (WTO) İş Konseyi’ne kabul edildi. DTÖ’ye katılım, gerekli metodolojik yardımı alma, uluslararası turizm hakkında geniş bilgi edinme ve uluslararası turizm deneyimini inceleme, DTÖ içindeki seminer ve stajlara katılma olanaklarına sahip olmaktadır.

Kiev Turizm, Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi aynı zamanda Türkiye, Belçika, Almanya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Kanada, Çin, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Beyaz Rusya ve Rusya’daki eğitim kurumlarıyla uluslararası işbirliği anlaşması bulunmaktadır.

Kiev Turizm, Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Kiev Turizm, Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi Bölümleri

Yurt dışı üniversite eğitimi; gerek verilen eğitimin kalitesi, gerek ucuz maliyetlerde yer alması gerekse ülkemizdekinin aksine sınav sistemi veya taban puan uygulaması bulunmaması gibi sağlamış olduğu pek çok etkenlere bağlı olarak tercih nedeni olmaktadır. Son zamanlarda Ukrayna Üniversiteleri vermiş olduğu Avrupa standartlarında kaliteli ve çağdaş eğitimle gündemde yerini almaktadır. Ukrayna’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Kiev Turizm, Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi kapsamında eğitim verilen bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Turizm Fakültesi, Otel ve Restoran İşletmeciliği ( Otel ve restoran işletmesi, turizm)
  • Uluslararası Ekonomik İlişkiler ve Yönetim Fakültesi (Uluslararası ekonomik ilişkiler, menedzhment, pazarlama, muhasebe ve denetim)
  • Hukuk Fakültesi ( hukuk, noter, gümrük ve hukuk, ekonomik ve yasal, devlet yürütme hizmeti)
WhatsApp chat