Kiev Tıp Üniversitesi

Kiev Tıp Üniversitesi; Ukrayna Üniversiteleri arasında en eski ve en büyük olanlardan biridir. Üniversite bünyesinde gerek yurt içinden gerekse dünyanın elli altı ülkesinden gelen yabancılardan oluşan toplam iki bin altı yüz civarında öğrenci eğitim görmektedir.

Kiev Tıp Üniversitesi 1992 senesinde eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Üniversite eğitimlerini tamamlayarak mezun olan öğrenciler IV (en yüksek) akreditasyon derecesine sahip olan devlet diplomasına sahip olurlar. Eğitim üç uzmanlık alanında (tıp, diş hekimliği, eczacılık) verilmektedir,

Yeni eğitim teknolojilerinin tanıtılması, klinik ve eğitim tabanlarının iyileştirilmesi, ekipman destek bölümleri, Üniversitenin materyal ve teknik tabanının iyileştirilmesi ve öğrencilerin eğitimi ve rahatı için yönetim hariç, yaklaşık dört yüz fakülte üyesi ile çalışmaktadır.

Temel (genel bilimsel) bölümler kendi eğitim alanlarına sahiptir ve klinik bölümler, enstitüler ve Kiev’deki en iyi sağlık kurumları temelinde konumlandırılmıştır. Eğitim sürecinin gerçekleştiği alanın toplam alanı bin sekiz yüz metre karedir. Kampüste aynı zamanda bir kütüphane, yerli ve yabancı öğrenciler için konforlu pansiyonlar yer almaktadır.

Kiev Tıp Üniversitesi Bölümleri

Kiev Tıp Üniversitesi (CMU) aşağıdaki alanlarda eğitim vermektedir:

Sağlık Hizmetleri ( Eczane, Endüstriyel Eczane, tıp, Diş hekimliği)

  • Eğitim ve Pedagoji ( Mesleki eğitim (uzmanlık ile), Özel eğitim )

Kiev Tıp Üniversitesi diplomaları Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok ülkenin özel tıp konseyleri tarafından tanınmaktadır. CMU’daki eğitim kurslarının listesi ve kapsamı, mezunlarımızın iyi bir iş edinmesini kolaylaştıran Avrupa Birliği’ndeki tıp eğitimi standartlarına uygundur.

Şimdi CMU, Polonya, İngiltere, ABD, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Kazakistan, Kanada, gibi eğitim kurumları ile uluslararası kurumlarla verimli bir şekilde işbirliği yapmakta ve akademik ilişkiler sürdürmektedir

Kiev Tıp Üniversitesi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat