Kiev Mohyla Akademisi

1632 senesinde kurularak eğitim faaliyetlerine başlayan Kiev Mohyla Akademisi doğu Avrupa’da bu unvanı alan ilk Ortodoks üniversitesi olmaktadır. Moskova ve Harkov üniversitelerinin kurulmasından sonra, akademinin önemi giderek azalmaya başlamış 1817 senesinde hükumet emriyle kapatılmıştır. Sovyet döneminde, bir deniz okulu topraklarında bulunmuş 1992 senesindeyse Ulusal Üniversite Kiev Mohyla Akademisi olarak yeniden açılmıştır.

Kiev Mohyla Akademisi bünyesinde altı fakülte bulunmaktadır bunun yanında Kiev Mohyla İşletme Okulu da Kiev Mohyla Akademisine bağlı bulunmaktadır. Okul günümüzde vermiş olduğu kaliteli eğitim sayesinde adından sıklıkla söz ettirmektedir. Her sene yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da pek çok öğrenciyi kontenjanları dahilinde bünyesine kabul ederek eğitim veren okul; Avrupa standartlarına uygun bir eğitim programı sunmaktadır.

Lisans ve yüksek lisans eğitim programları uygulayan Kiev Mohyla Akademisi ücretleri de oldukça makul fiyat aralıklarında bulunmaktadır. Okul ücretleri ve Ukrayna’da yaşam maliyetleri oldukça hesaplıdır. Okul bünyesinde lisans ve yüksek lisans eğitimi alan yurt dışından gelen öğrenciler için uygun fiyatlarda öğrenci yurtları olanakları da sunmaktadır. Dersler teorik uygulama yanında eşit olarak pratik uygulamaya da yapılmaktadır.

Kiev Mohyla Akademisi Başvuru Şartları

Kiev Mohyla Akademisi kayıt konusunda zorda bırakacak şartlar aramamaktadır. Bu üniversitelerde eğitim görebilmek için gerekli olan şartlar ülkemizle kıyaslandığında oldukça basittir.

  • Lise ya da dengi olarak kabul edilen bir meslek okulundan alınacak olan mezuniyet belgesi yeterli olmaktadır.
  • Kiev Mohyla Akademisi taban puan uygulaması bulunmamaktadır.
  • Kiev Mohyla Akademisi eğitimi için sınav sistemi uygulaması yoktur.

Başvuru için istenen belgeleri teslim edip okula girişiniz onaylandıktan sonra kayıt olmanız artık teferruattan ibaret olacaktır. Kiev Mohyla Akademisi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat