Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi eğitim faaliyetine başladığı andan itibaren binlerce öğrencinin kaderi durumuna geçmiştir. Farklı ülkelerin farklı aşamalarında Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi mezunu olan binlerce mühendis, üretim yöneticileri, bilim adamları bulundukları ülkelerin gelişiminde önemli rol oynamaktadır.

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi tarafından yapılan çeşitli faaliyetlerde kazanılan başarı sadece konusunda uzman olan eğitim görevlilerinin değil aynı zamanda eğitim görev öğrencilerin de katılım sağlamış olduğu güçlü ve sistemik bir ekip olayıdır.

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi eğitim görevlilerinin yaklaşık olarak yüzde sekseni profesör, doktor, doçent ve fen adayıdır. Böylesine uzman kişilerin katıldığı bir kadrodan oluşan ekibin özverili çalışmaları sayesinde, üniversite on üç dalda uzmanlık ve üç uzmanlık alanında ulusal ekonomi için personel yetiştiren güçlü, eğitimsel ve metodolojik kompleks haline gelmiştir.

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi eğitim programı:

–          Lisans

–          Ön Lisans

–          Yüksek lisans

Olarak üç bölüme ayrılmıştır. Üniversite bünyesinde askeri bölüm, yurtlar, spor kompleksi, laboratuvarlar ve uygulama alanları da mevcuttur. Tam zamanlı klasik yöntemle eğitim verildiği gibi uzaktan açık olarak da eğitim olanağı bulunan üniversitede Avrupa standartlarına uygun, modern, çağdaş, yenilikçi bir eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Eğitim

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi aracılığıyla eğitim alınabilecek bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz:

–          İnşaat (endüstriyel ve sivil inşaat, hidroteknik yapı )

–          Mimari (  bina ve yapı mimarisi, mimari ortamın tasarımı )

–          Sıhhi ve teknik ( ısı ve gaz temini ve havalandırma, su temini ve drenaj, doğal gazın hazırlanması ve işlenmesi, ekoloji ve çevre koruma )

–          Ekonomi ve Yönetim ( organizasyonların yönetimi, ekonomik sibernetik, ekonomik güvenlik, işletme ekonomisi, finans)

–           Mekanik ve teknoloji ( kimyasal üretim ekipmanları ve inşaat malzemesi işletmeleri, teknolojik işlemlerin otomatik yönetimi)

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat