Donetsk Ulusal Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi

Yüz yıla yakın bir geçmişi olan Donetsk Ulusal Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi; eğitim ve bilimsel faaliyetleriyle Ukrayna ulusal ekonomisinin gelişmesi için ön koşulları oluşturmuştur. Ekonomi ve ticaret alanında iki yüz binden fazla uzman yetiştiren üniversite güçlü bir araştırma ve eğitim merkezi olmaktadır.

Donetsk Ulusal Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği, Güney ve Doğu Avrupa Ekonomik Üniversiteleri Birliği, Karadeniz Bölgesi üyesi ve diğer uluslararası kuruluşların bir üyesi olan Büyük Bologna Üniversiteleri şartını imzalamıştır. Buna dayanarak Donetsk Ulusal Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi  bünyesinde eğitim gören öğrenciler için yurtdışında uzun süreli ve kısa vadeli uluslararası akademik hareketlilik, staj ve yurtdışında staj programları uygulamaktadır. .

Dört senelik lisans eğitimi veren Donetsk Ulusal Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi aşağıdaki uzmanlık alanlarında lisansüstü eğitimine sahiptir:

  • Girişimcilik, ticaret ve değişim faaliyetleri
  • Ekonomi

2015-2016 eğitim-öğretim yılında Donetsk Ulusal Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi, uluslararası projeler konsorsiyumunun bir parçası olarak TEMPUS Uluslararası Programı ile işbirliğine dahil olmuştur.

Donetsk Ulusal Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi Bölümleri

Her sene yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da kontenjanları dahilinde öğrenci kabul eden Donetsk Ulusal Ekonomi ve Ticaret Üniversitesibaş vuru veya kayıt yaptırmak için sınav sistemi veya taban puan uygulaması gib şartlar bulunmamaktadır. Donetsk Ulusal Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi kapsamında eğitim verilen bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Eğitim ve bilimsel yönetim ve yönetim
  • Ekonomi ve Girişimcilik Eğitim ve Bilim Enstitüsü
  • İşletme-İşletme Bilimsel ve Bilimsel Enstitüsü
  • İşletme ve Ağırlama Eğitim ve Bilim Enstitüsü

Donetsk Ulusal Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat