Dnipro Ulusal Oles Honchar Üniversitesi

Dnipro Ulusal Oles Honchar Üniversitesi 1918 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu güne kdar Dnipro Ulusal Oles Honchar Üniversitesi yüz elli binden fazla uzman yetiştirmiştir. Dnipro Ulusal Oles Honchar Üniversitesi bölümleri aracılığıyla, lisans derecesi için atmış iki uzmanlıkta yirmi binden fazla öğrenciye ve yüksek lisans derecesi için elli bir uzmanlığa, ayrıca dünyanın yirmiden fazla ülkesinden yabancı öğrencilere ve lisansüstü öğrencilere eğitim vermektedir. Dnipro Ulusal Oles Honchar Üniversitesi otuz altı uzmanlık alanında doktora eğitim ve bilimsel düzeyde eğitim vermektedir.

Bugün Oles Dnipro Ulusal Oles Honchar Üniversitesi; Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika’daki üniversitelerle uluslararası işbirliği konusunda yüz yirmi iki ikili çerçeve anlaşması var. Fransa, Almanya ve Polonya’daki on üniversite, iki derece programda işbirliği yapmaktadır

Dnipro Ulusal Oles Honchar Üniversitesi; ulusal ve uluslararası olarak tanınması, insani alanda en önemli devlet programlarının geliştirilmesi ve uygulanması, ulusal ve dünya düzeylerinde tanınan uzmanların ve onların bilimsel okullarının varlığı dikkate alındığında, Üniversite, 11 Eylül 2000 tarihli Ukrayna Cumhurbaşkanı Kararı ile ulusal statü kazanmıştır.

Dnipro Ulusal Oles Honchar Üniversitesi Bölümleri

Dnipro Ulusal Oles Honchar Üniversitesi, on dört fakültesi, üç eğitim merkezi, lisansüstü ve doktora çalışması, üç araştırma enstitüsü, seksen üç bölümden oluşan ve yüz yetmiş doktora öğretmeni istihdam eden seksen üç fakültesi olan IV. profesörler ve altı yüz beş bilim adayı, doçentlerden oluşmaktadır. Üniversitede ayrıca dört kolej (mühendislik, havacılık mühendisliği, ekonomi ve işletme, endüstri), bir hazırlık bölümü (yabancılar dahil), sürekli Eğitim Bölgesel Merkezi bulunmaktadır. Materyal ve teknik temel şu şekilde oluşmaktadır.

  • On yedi öğretim ve laboratuvar binası
  • Yedi öğrenci yurdu
  • Spor Sarayı
  • Öğrenci Sarayı
  • Bilimsel kütüphane

Dnipro Ulusal Oles Honchar Üniversitesi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.