Chernivtsi Ulusal Üniversitesi Yuri Fedkovich 

 Chernivtsi Ulusal Üniversitesi Yuri Fedkovich  1875 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Üniversite üç fakülteden oluşmuştur. Ukrayna’nın bir bölümünün Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’na katılması sırasında, üniversitede Almanca öğretimi yapılmıştır. 1920’de Bukovina, 1918’de Romanya’nın bir parçası olduktan sonra, Chernivtsi Ulusal Üniversitesi Karol I. Üniversitesi olarak yeniden adlandırılmıştır. 2011 yılında UNESCO, üniversitenin Dünya Mirası Listesi’ndeki merkez binasını kapsayan Üniversitede günümüzde on bir fakülte ve iki enstitü bulunmaktadır.

Chernivtsi Ulusal Üniversitesi Yuri Fedkovich  Avrupa standartlarında modern, kaliteli ve çağdaş bir eğitim programı uygulamaktadır. Pek çok genç yurt dışında üniversite eğitimi almanın oldukça yüksek maliyetlere mal olduğunu düşünmektedir. Oysa ki; Ukrayna Üniversiteleri maliyetleri ülkemizle karşılaştırıldığında oldukça ekonomik fiyat aralıklarında bulunmaktadır. Sevimli v sıcak bir ülke olan Ukrayna’nın en önemli üniversitelerinden birinde Avrupa standartlarına uygun olarak üstelik oldukça ucuz olarak harika bir eğitim alarak mesleki kariyerinize diğer meslektaşlarınızdan birkaç adım önde başlamak istemez misiniz?

Chernivtsi Ulusal Üniversitesi Yuri Fedkovich hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Chernivtsi Ulusal Üniversitesi Başvuru Şartları

Taban puan uygulaması ya da Chernivtsi Ulusal Üniversitesi Yuri Fedkovich  Bölümlerinde eğitim alabilmek için ilk ve en önemli kural; son üç sene ye ait diploma not ortalamasının üç ve üçün üstünde olması koşuludur. Bunun dışında Chernivtsi Ulusal Üniversitesi kayıt konusunda zorda bırakacak şartlar aramamaktadır. Bu üniversitelerde eğitim görebilmek için:

  • Lise ya da dengi olarak kabul edilen meslek okulları eğitiminiz sırasında aldığınız ve diploma notunu oluşturan ortalamaların üç ve üçün üzerinde olması gerekmektedir
  • Chernivtsi Ulusal Üniversitesi taban puan uygulaması bulunmamaktadır.
  • Chernivtsi Ulusal Üniversitesi eğitimi için sınav sistemi uygulaması yoktur

Başvuru için istenen belgeleri teslim edip okula girişiniz onaylandıktan sonra kayıt olmanız artık teferruattan ibaret olacaktır.

WhatsApp chat