Avrupa Üniversitesi

Avrupa Üniversitesi; Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın on beş ülkesinden gelen öğrencilere yirmi altı uzmanlık dalında eğitim veren Ukrayna’daki en büyük özel yüksek öğretim kurumlarından biri olmaktadır. Avrupa Üniversitesi bünyesinde yirmi dört binden fazla öğrenci barındırmaktadır.
Avrupa Üniversitesi 1991 yılında bir bilim adamı ve ailesi tarafından kurulmuştur. Kurucuları; Timoşenko İvan İvanoviç, eşi Zoya İvanovna ve kızları Elena İvanovna’dır. Timoşenko ailesi üniversiteyi yirmi altı yıl boyunca kendi yönetiminde işleterek, büyük çoğunluğu akademik derece unvana sahip olan bin sekiz yüzden fazla bilim ve pedagoji uzmanı istihdam eden modern bir yüksek öğretim kurumu yarattı.
Vermekte oldukları modern ve çağdaş eğitim stratejisiyle adından sıklıkla söz ettiren Avrupa Üniversitesinin kuruluş amacı; derin, modern bilimsel bilgi ve teknolojiye dayanan ekonomi, yönetim ve bilgi teknolojileri, sosyal fikirlerin dengesi olan, özgür ve yaratıcı, ekonomi alanında bağımsız düşünme ve aktif faaliyetler yapabilen, profesyonel bir seçkinliğini oluşturmaktır.

Ukrayna Avrupa Üniversitesi Eğitim

Avrupa standartlarında; çağdaş ve yenilikçi bir politika izleyerek vermiş olduğu eğitimle dikkatleri üzerine çeken Avrupa üniversitesi; yerli olduğu kadar dünyanın farklı ülkelerinden gelen pek çok öğrenciye kapılarını açmaktadır. Avrupa Üniversitesi aşağıdaki alanlarda eğitim vermektedir:

  • Bilgi Teknolojisi (Siber güvenlik, sistem analizi, bilgisayar bilimi, yazılım mühendisliği, bilgi sistemleri ve teknolojileri
  • Beşeri Bilimler ( Felsefe)
  • Yönetim ve İdare (pazarlama, finans, bankacılık ve sigortacılık, muhasebe ve vergi, yönetim)
  • Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimleri ( sosyoloji, ekonomi )
  • Kültür ve Sanat ( bilgi, kütüphane ve arşiv işleri, koreografi, müzikal sanat)
  • Doğa Bilimleri ( Ekoloji)

Ukrayna Avrupa Üniversitesi hakkında; kayıt, başvuru şartları, denklik, eğitim sistemi, konaklama olanakları, yurt imkanları ve sunulan avantajlar gibi akla gelebilecek her konuda en güncel bilgiyi almak için Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Marmara Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı; yurt dışı üniversite eğitimi konusunda ülkemizde yetkili temsilci olarak görev yapmakta olup; yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi süresince yanınızda danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir.

WhatsApp chat