Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulları

Günümüzde artık bir çok insan dil öğrenmek için o dilin doğduğu ana vatana gitmek istemektedir. Bu gelişmelerin sonucunda arz talep dengesi doğmuştur. Dil okulları açılmış ve bir çok seviyede dil eğitimi vermeye başlamışlardır. Yurtdışında dil eğitimi edinecek öğrenciler Amerika, İngiltere yada Malta gibi cazip eğitim koşullarına sahip okulları tercih etmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri en çok tercih edilen Amerika Dil Okullarına ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’da bir çok şehirde ve kentte dil okulları bulunmakta öğrencilerine dil eğitimi konusunda hizmet vermektedir. Amerika Birleşik Devletlerinin seçilmesindeki bir diğer unsur ise öğrencilerin bu yeni kıtayı görmek istemelerinden kaynaklanmaktadır. Rüyalar ülkesi Amerika’da dil eğitimi almak bütün öğrencilerin ortak arzusudur.

Kimler Dil Eğitimi Alabilir ?

Amerika Dil Okullarına girmek için herhangi bir ön şart yoktur isteyen herkes dil okullarına kaydını yaptırarak dil eğitimi alabilir. Türk vatandaşı olmak ve reşit olmak yeterlidir. Buradaki en büyük kıstas dil eğitimi için kimin vize alıp alamayacağı konusudur. Amerika dil eğitimi de olsa herkese vize vermemektedir. Bu konuda dikkatli olunması önemli bir ayrıntıdır. Vize konusunu eğitim danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Amerika’da Dil Okulları Nerelerdedir ?

Amerika Dil Okulları başta Boston, New York ve San Francisco gibi büyük şehirlerde dil okullarımız mevcuttur. Bu okullarda her seviyede ve kurda değil eğitimi verilmektedir.

Yurtdışı Dil Eğitim Süresi Ne Kadardır ?

Amerika Dil Okulları dil eğitimi alacak öğrenciler için ortalama eğitim süresi birkaç haftadan iki yıla kadar değişkenlik göstermektedir. Bu tabiki sizin bütçenizle alakalı bir durumdur. Eğer dil eğitiminizin kalıcı olmasını istiyorsanız bizim size önereceğimiz ortalama süre iki aydır. İki ayda öğrendiklerinizi genelde pek unutma şansınız bulunmaz tabiki bu pratikle doğru orantılı bir süreçtir.

Genel Olarak Dil Eğitimi Hakkında

Amerika Dil Okullarında dil eğitimi almak için en doğru tercihlerden biriside Amerika Birleşik Devletleridir.

Ülkede eğitim alırken bir çok şekilde pratik yapmanız ve Amerikan İngilizcesini yerinde öğrenme şansı bulacaksınız. Amerika’da kaldığınız süre zarfı boyunca aile yanında, öğrenci aparatlarda yada öğrenci yurtlarında konaklama yapabilirsiniz. Danışmanlık ofislerimiz konaklama hakkında size gerekli bilgileri verecektir.

Eğitim yapacağınız kur gittiğiniz Amerika Dil Okulları okullarında yada gitmeden önce danışmanlık ofislerimizde mini testler şeklinde konuşma ve yazma şeklinde yapılmaktadır. Belirlenen kur üzerinden fiyatlandırma yapılarak doğru kur üzerinden eğitiminize başlamanız mümkün olacaktır.

Amerika özellikle dil eğitimi konusunda iyi eğitim veren Amerika Dil Okullarına sahiptir. Boston, New York ve San Francisco eğitim verdiğimiz şehirlerdendir. Amerika’daki diğer eğitim alabileceğiniz şehirler hakkında danışmanlık ofislerimizden yardım alabilirsiniz. 

Kurs Seçenekleri Nelerdir?

Genel İngilizce: Genel olarak okuma yazma dinleme ve konuşma gibi temel alanlarda kursiyerler İngilizce seviyelerini geliştirirler. 

Yoğun İngilizce: İngilizce dilini yoğun bir şekilde öğrenebileceğiniz bu opsiyon var olan İngilizce becerilerinizi arttırmaya yönelik düzenlenmiş kurslardır. Genel İngilizce programını alan öğrencilerimiz yoğun İngilizce programlarıyla dillerini bir üst seviyeye çıkartılabilirler.

İş İngilizcesi: İş dünyasında kullanacağınız temel terimleri ve deyimleri öğrenebileceğiniz kendinizi iş alanında geliştirebileceğiniz kur programıdır. Rapor hazırlama, sunum hazırlama, mülakat, iş toplantılarında İngilizce kullanımı hakkında bilgi ve tecrübelerinizi geliştirmek için hazırlanmış kurstur.

Birebir İngilizce:  Uzman eğitimciler gözetiminde alacağınız öğretmenle birlikte sürdüreceğiniz bu eğitim türü tamamen eksiklerinizi görme ve tamamlama açısından önemlidir farklı kur seçenekleriyle birleştirilebilmektedir.

Sınava Hazırlık Kursları: TOEFL yada IELTS gibi sınavlara girmeyi düşünüyorsanız bu kurslar tam size göredir. Temel İngilizcenizin üzerine inşa edilecek gelişmiş İngilizce seviyesi ile yüksek lisans eğitimiz için gereken tüm bilgiler verilmektedir. İş görüşmeleri ve CV’lerde mutlaka olması gereken TOEFL yada IELTS belgelerinizi koymanız işe girişlerinizi kolaylaştıracaktır.

Mini Grup: Amerika’da en çok rağbet gören eğitim modellerinden biridir. 10-15 kişilik gruplarla yapılan ve eğitime daha iyi odaklanmayı sağlayan kurs modelidir. Arkadaşlarınızla eğer eğitim almayı planlıyorsanız önceden grubunuzu hazırlayıp kendi grubunuzla eğitim alabilirsiniz.

Foundation / Üniversite Hazırlık Programları: Eğer yurtdışında okumayı planlıyorsanız yada mastır eğitimi almayı düşünüyorsanız üniversite hazırlık programlarımızı seçmenizi tavsiye ediyoruz. Akademik seviyeniz yurtdışında okumaya yeterli ama gerekli tecrübeniz yoksa bu kurslar tam size göre opsiyonlardır. Temel okuma yazma ve konuşma dışında anlama eğitimleri de verilmektedir..

KLUP 30+ ve 50+ Kursları: Belirli bir yaşın üstündeyseniz 30-50 yaş arası için hazırlanmış kurs seçeneklerimizi de değerlendirebilirsiniz. Bu kurs seçeneğinde kendi yaş grubunuza yakın kişilerle eğitim alabilirsiniz. Değişik aktivite programlarıyla hoş zaman geçirebileceğiniz kurslar haline gelebilir.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Amerika Dil Okulları çok farklı ve değişik opsiyonlara sahiptir. Okullar hakkında uzman eğitim danışmanlarımızdan yer ücret fiyat ve diğer konularda bilgiler alabilirsiniz.